Hír

Hatalmas mezőnyök, Eszti és Marcell győzelme

• 2019.12.01

Egész napos vívófesztivált hozott a junior párbajtőr országos bajnokság a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban. A győzelmet  a vasasos Nagy Marcell, illetve a honvédos Muhari Eszter szerezte meg,

Kora reggeltől, estig tartott a párbajtőrözők junior országos bajnokság a sportcsarnokban. A két fegyvernemben közel 300-an léptek pástra, a nagy mezőnyökben voltaképpen érvényesült a papírforma. A hölgyeknél a 20 évesek versenyének döntőjét két olyan tehetség vívta, aki már a felnőttek között is büszkélkedhet egyéni ob-arannyal, míg a férfiaknál egyetlen tus döntötte el az első helyet. A két győztes végül Nagy Marcell, illetve Muhari Eszter lett, gratulálunk!

Eredmények. Junior férfi párbajtőr országos bajnokság, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 155 induló. Végeredmény: 1. Nagy Marcell (Vasas, edző: Halla Péter), 2. Osman-Touson Maruán (BVSC), 3. Bálind Bence (BVSC) és Kovács Gergely (Alba Regia), 5. Hamilton-Meike Jonathan (Vasas), 6. Kormos Levente (Debrecen), 7. Szakmáry Nándor (Honvéd), 8. Szilágyi Balázs (Honvéd).  A döntőben: Nagy-Osman-Touson 9:8.

Junior női párbajtőr országos bajnokság, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 118 induló. Végeredmény: 1. Muhari Eszter (Honvéd, edző: László István), 2. Dékány Kinga (AVA Békéscsaba), 3. Büki Lili (Tata) és Fekete Laura (Honvéd), 5. Petri Renáta (AVA Békéscsaba), 6. Kolczonay Borbála (Fless), 7. Turcsák Bianka (BVSC), 8. Borsody Emma (BVSC). A döntőben: Muhari-Dékány 15:11.